Sayfa açılıyor (loading)...

 

Yönetim Kurulu

Image

Kaptan Zafer AKBULUT

Yönetim Kurulu Başkanı

01.03.1974 tarihinde Sivas’ta doğdu. İlk ve ortaöğretimini Arifpaşa İlköğretim Okulu, Lise eğitimini Mehmed Bayazıd Lisesi’nde yaptıktan sonra 1993 yılında İTÜ Denizcilik Fakültesi Güverte Bölümüne girdi. 1998 senesinde mezun oldu. Askerlik görevini Van Erciş’te tamamladı. Ardından sırasıyla; 1998– 2001 yılları arasında II. ve I. zabit olarak Yardımcı Denizcilik’de, 2001-2002 yılları arasında I. zabit olarak Semih Sohtorik Denizcilik’te, 2002– 2005 yılları arasında I. Zabit ve Gemi Kaptanı olarak Clipper Shipping firmasinda, 2005–2007 yılları arasında M/V Kaptan İlker Güçlü, M/V Kar Cengizhan, M/V Kar Oğuzhan yeni İnşa Sorumlusu ve Gemi Kaptanı olarak Karavelioğlu Denizcilik’ te, 2007–2010 yılları arasında Gemi Kaptanı ve Tersane Müdürü olarak İnebolu Tersanecilik’te, 2010-2011 yılları arasında Operasyon Müdürü olarak ADM Denizcilik’te, 2011 2012 yılları arasında M/T Serra Mert yeni İnşa Sorumlusu ve Operasyon Müdürü olarak Filiz Denizcilik’te görev aldı. 2012-2017 yılları arasında İDO’da Kaptan, 2017 Şubat ayı itibariyle Derince’de bulunan Safi Kılavuzluk Teşkilatında Kılavuz Kaptanlık yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babası.

Image

Kaptan Zafer GEYİK

Yönetim Kurulu II. Başkanı

1993 yılında İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Güverte Bölümü’nden mezun oldu. 1971 yılında Trabzon’un Araklı ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Trabzon’un Araklı ilçesinde tamamladı. 1993-2013 yılları arasında; Sohtorik Denizcilik, Dünya Denizcilik, Şükrüdeniz Denizcilik, Arkas Denizcilik ve İDO Deniz Otobüsleri A.Ş. ve Tektar Arkas Denizcilik’te güverte zabitligi ve gemi kaptanlığı görevlerini yürüttü. 2013-2020 yılları arasında Martaş Marmara Ereğlisi liman tesislerinde kılavuz kaptan olarak çalıştı. 2021 yılı itibarı ile GİSAŞ Kılavuzluk teşkilatında göreve başladı ve halen bu kuruluşta çalışıyor.

Image

Kaptan Özgür Doğan GÜNEŞ

Yönetim Kurulu Genel Sekreteri

1984 Istanbul, Kadıköy doğumlu Özgür Doğan Güneş mesleki eğitimine Istanbul Pendik Denizcilik lisesine başladı ve müteakiben Yalova Denizcilik Yükseokulu ile devam ederek lisans derecesi ile 2007 senesinde Yakın Doğu Üniversitesi Güverte bölümünden mezun oldu. Mesleki kariyerinde tanker, kuru yük ve container gemilerinde güverte zabiti olarak çalıştı. Gemi kaptanlığını yabancı armatör ve işletmesinde olan Heavy-lift carrier gemilerinde tecrübe etti. 2013 senesinde tasarladigi ve programladığı Seabook uygulaması, sonrasinda yazdığı SeaIT isimli kitap ile denizcilik sektorunun dijitalleşmesi alanında bir çok konferans ve organizasyonlarda yer aldı. Shanghai merkezli yabancı denizcilik işletmesinde çeşitli pozisyonlarda kara tecrübesine istinaden Columbia Shipmanagement firmasında Türkiye temsilcisi olarak çalışmakta ve denizcilerin hakları için bir çok uluslararası STK ve organizayson çalışmalarında yer almaya devam etmektedir. Londra merkezli the Nautical Institute üysidir ve uluslararası platformlarda aktif çalışmalar sürdürmektedir.

Image

Kaptan Barış GÜVEN

Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi

1985 yılında Bingöl’ün Kığı ilçesinde doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini İstanbul Maltepe’de tamamladı. Kadıköy Kenan Evren Anadolu Lisesi’nden mezun oldu, İTÜ Denizcilik Fakültesi Güverte Bölümü’nü birincilikle kazandı. 2008 yılında İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Güverte Bölümü’nden mezun oldu. Kariyer planını tankercilik üzerine çizen Barış Güven, 2008’de Dünya Denizcilik’te Güverte Zabiti olarak göreve başladı. 2010 yılında askerlik görevini tamamlayan Barış Güven, sonra DİTAŞ Denizcilik’te 2016 yılına kadar Güverte Zabiti, 1.Zabit ve Kaptanlık görevlerinde bulundu. Yurtdışı tecrübesini arttırmak adına Beşiktaş Denizcilik’e geçen Barış Güven, 2019 yılına kadar bu kuruluşta kaptanlık görevini yürüttü. Platin Denizcilik’te, 6 ay süren Güverte Enspektörlüğü deneyiminden sonra 2020 yılında kılavuz kaptan olarak göreve başlamıştır. Halen kılavuz kaptan olarak Ceyhan/BOTAŞ Limanı’nda görevine devam etmektedir.

Image

Kaptan Tansel AKPINAR

Yönetim Kurulu Üyesi

1981 yılında Niğde'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Niğde'de tamamladı. 2005 yılında İTÜ Denizcilik Fakültesi, Güverte bölümünden mezun oldu. 2012 yılına kadar Uzakyol gemilerinde çalıştı. 2012-2013 arası İDO deniz otobüslerinde çalıştı. 2013-2018 arası KEGM kurtarma gemilerinde çalıştı. 2018'de İstanbul Boğazı Kılavuz Kaptanlık görevine başladı ve halen aynı görevde çalışmaya devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Image

Kaptan Çiğdem TANELİ

Yönetim Kurulu Üyesi

Çiğdem Taneli 11 Eylül 1985 İstanbul doğumludur. 2011 yılında İTÜ Denizcilik Fakültesi, SUNY Maritime College Çift Lisans Programını dönem birincisi olarak bitirmiştir. Son sınıfta personel departmanında çalışarak tanıştığı V.Ships ile zabitliğinden kaptanlığına kadar V.Group bayrağı altında kimyasal ve petrol tankerlerinde çalışarak deneyim kazanmıştır. İTÜ Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma Mühendisliğinde lisans üstü eğitimi almaktadır. Simurg Marine ve Vessel Scan firmalarının kurucularından olan Taneli; bu firmalarda ISM/MLC/ISPS ve seyir denetleri yapmaktadır. 2022 Ekim ayından beri yine V.Group altında olan V.Assurance firmasında emniyet enspektörü olarak V.Ships işletmelerinde bulunan gemilerin ISM/MLC/ISPS denetimleri, gemi üzerinde eğitimi, gemileri CDI/SIRE/PSC için hazırlanma, VDR analizleri, yeni enspektör alımlarında da eğitmenlik yaparak görev vermektedir.

Image

Kaptan Gizem TURAN

Yönetim Kurulu Üyesi

Gizem TURAN, 1988 İzmir doğumludur. Buca Anadolu Lisesi Fransızca bölümünü bitirdikten sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümünden 2012 senesinde mezun oldu. Kimyasal tanker ve container gemilerinde staj tecrbesi sonrası 2012-2019 yıllarında Arkas Denizcilik’de çalışarak Güverte Zabiti ve I. Zabit görevlerinde bulundu. Sefine Tersanesi’nde yeni inşa tersane kaptanlığı yaptıktan sonra 2020 yılında Kıyı Emniyet Müdürlüğü’ne Türkiye’deki ilk kadın kurtarma gemisi kaptanı olarak atandı. I. Zabit olarak başladığı kurumda Kaptan olarak görevine devam etmektedir.